رفتن به محتوای اصلی

واتس اپ به زودی از کار می‌افتد

1

معروف: شرکت واتس اپ اعلام کرده از یکم فوریه ۲۰۲۰ پشتیبانی از دستگاه‌های اندروید، آیفون و ویندوز فون با سیستم عامل قدیمی را متوقف می‌کند؛ به این ترتیب واتس اپ در میلیون‌ها موبایل از کار می افتد.

 این شرکت اعلام کرده از این پس از دستگاه‌هایی با نسخه‌های قدیمی سیستم عامل پشتیبانی نخواهد کرد. واتس اپ در صفحه پشتیبانی خود اعلام کرده پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم‌های عامل موبایل از یکم فوریه ۲۰۲۰ اجرایی می‌شود.

طبق اطلاعات صفحه پشتیبانی این پیام‌رسان پس از تاریخ مذکور، آیفون‌هایی با سیستم عامل iOS۸ و قدیمی‌تر به واتس اپ دسترسی نخواهند نداشت؛ این بدان معناست که کاربران آیفون۶ و دستگاه‌های عرضه شده پس از آن همچنان قادر به استفاده از پیام‌رسان خواهند بود.

همچنین پشتیبانی اپلیکیشن مذکور از دستگاه‌هایی که از سیستم عامل اندروید قدیمی‌تر از ۲.۳.۳ استفاده می‌کنند( اندروید جینجربرد) نیز قطع می‌شود. دستگاه‌هایی با این نسخه از اندروید نمی‌توانند یک حساب کاربری جدید در واتس اپ بسازند و حساب‌های  کاربری که این نسخه یا نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید ساخته شده‌اند نیز مسدود می‌شوند.

اندروید جینجر برد در سال ۲۰۱۰ میلادی عرضه شد و اکنون بسیاری از دستگاه‌های سامسونگ، هواوی، سونی و گوگل مبتنی بر آن هستند. علاوه بر این واتس اپ از موبایل‌های ویندوز که از سیستم عامل ویندوز فون ۸.۱ یا قدیمی‌تر استفاده می‌کنند نیز  پشتیبانی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر