رفتن به محتوای اصلی

اولین رویداد ایده پردازی محورهای اجتماعی استان هرمزگان

اجتماعی
رویداد ایده پردازی محورهای اجتماعی استان هرمزگان برگزار گردید.
رویداد

اولین رویداد ایده پردازی محورهای اجتماعی استان هرمزگان در سه محور آسیب های اجتماعی، جمعیت و مطالبه گری در بندر عباس برگزار گردید.

این رویداد با هدف شناسایی و استفاده از ایده های برتر حوزه اجتماعی در سه محور آسیب های اجتماعی، جمعیت و مطالبه گری در بندرعباس برگزار گردید. دکتر رضوان پور معاون اجتماعی سازمان بسیج امروز در مراسم پایانی این رویداد عنوان نمودند: باید مسائل و آسیب های اجتماعی را مساله خود بدانیم تا درک درستی از مشکلات داشته باشیم و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت موضوعات اجتماعی، می بایست به پدیده ها بصورت واقعی و عینی نگاه کرد و سپس بررسی و ایده پردازی نمود.

ایشان خاطر نشان نمودند: در اغتشاشات سال گذشته عمده دستگیرشدگان از آسیب دیدگان موضوعات اجتماعی بودند. رفتارهای اجتماعی و آسیب های اجتماعی ناشی از یک پروسه و روند قبلی بوده است که در گذشته اتفاق افتاده و در حال حاضر بروز و ظهور پیدا کرده است. وی در خصوص موضوع اعتیاد نیز عنوان نمودند:روش های ترک اعتیاد نیاز به ایده پردازی و طرح کارشناسی شده و مبتنی بر مبانی علمی دارد و ما می بایست براساس وضعیت سنجی به سمت اجرای برویم.

دکتر رضوان پور افزود: کشف حجاب، طلاق، کاهش فرزند آوری، اعتیاد و ..‌. چون برای مسولین محسوس نیست و فاصله بین ما و واقعیت های جامعه موجب می شود درک مناسبی از موضوع نداشته باشیم.درمان آسیب های اجتماعی فقط ناشی از موضوعات اقتصادی نیست و می بایست بصورت تبیینی و آگاهی بخشی در زمینه موضوعات فرهنگی و سبک زندگی به حل مساله پرداخت. موضوعات اجتماعی با موضوعات فرهنگی مقوله کاملا مجزایی هستند. زمینه فرهنگی مبتنی بر تببیین و آگاه سازی و سخنرانی است ولی ساحت اجتماعی مبتنی بر رفتار و سپس مداخلات و کنشگری اجتماعی است. چکار باید کرد تا کنشگری اجتماعی بتواند منجر به رفتار مناسب اجتماعی شود. وقتی بنا به فرموده رهبری درسال1395 اولویت اول کشور موضوعات اجتماعی است پس خط اول جهاد ، فعالیت در عرصه های اجتماعی است. اینکه فرمودندخرمشهرها که درپیش است و میدان آن که از جنگ نظامی سخت تراست، مصادیقش همین موضوعات و آسیب های اجتماعی است. میدان اعتیاد، طلاق و... اینکه فرمودندخرمشهرها که درپیش است و میدان آن که از جنگ نظامی سخت تراست، مصداقش همین موضوعات و آسیب های اجتماعی است.

در پایان این مراسم از ایده پردازان برتر حوزه اجتماعی تقدیر بعمل آمد.

دسته بندی