رفتن به محتوای اصلی

ویژه برنامه‌های سیما در راهپیمایی ۲۲ بهمن

دوربین‌های شبکه‌های سیما با استقرار در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن، حضور گسترده مردم را در این حماسه جاودانه منعکس می‌کنند.
9

معروف: بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، شبکه‌های سیما به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی مردم در این روز باشکوه ویژه‌برنامه‌هایی آماده پخش کرده‌اند.

*** «خیابان ایران» شبکه 1

شبکه یک از صبح سه‌شنبه 22 بهمن ساعت 6 صبح، مستند «برای آزادی» را پخش می‌کند. این مستند آتش سوزی سینما رکس آبادان در مرداد 1357 تا زمان برگزاری انتخابات در فروردین سال 1358 را به تصویر می‌کشد.

ویژه‌برنامه راهپیمایی 22 بهمن با نام «خیابان ایران» از دیگر تدارکات این شبکه است که از ساعت 8:40 تا 14 به صورت زنده پخش می‌شود.

«خیابان ایران» به تهیه‌کنندگی مجید بهرامی در 2 بخش سطح شهر و داخل استودیو پخش می‌شود. دوربین های این برنامه از اولین ساعات راهپیمایی در مسیر خیابان انقلاب تا آزادی مستقرند و تصاویر حضور مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشند.

همچنین در بخش استودیو برنامه که با اجرای نظام اسلامی، امیراحمدی و آقابیگی تدارک دیده شده است، تصاویر زنده‌ای از حضور مردم در سراسر کشور به صورت زنده پخش می‌شود.

همچنین از ساعت 18 تا 19 ویژه‌برنامه «خیابان ایران» با موضوع بازتاب حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پخش می‌شود.

*** انعکاس حضور گسترده مردم در شبکه 2

ویژه‌برنامه جشن پیروزی انقلاب اسلامی دوشنبه 21 بهمن از ساعت 19:30 تا 20:30 روانه آنتن می‌شود و پس از خبر 20:30 نیز به مدت 30 دقیقه ادامه خواهد یافت.

ویژه برنامه 22 بهمن از استودیو پخش شبکه 2 با اجرای محمدجعفر خسروی و نجمه جودکی از ساعت 8:30 روانه آنتن خواهد شد و گزارش بخش‌هایی از این حماسه مردمی در استان‌های مختلف نیز پخش خواهد شد.

همچنین سه‌شنبه 22 بهمن استیج شبکه دو با هدف به تصویر کشیدن حضور پر شور مردم، در تقاطع خیابان آزادی و پل یادگار امام (ره) برپاست تا با حضور هنرمندان مردمی و مجریان مختلف برنامه‌های شبکه 2 به پوشش تصویری این مراسم بپردازد.

*** نمایش حضور مردم در قاب 3

ویژه برنامه 22 بهمن شبکه 3 از ساعت 8 پخش خواهد شد؛ این برنامه از استودیو پخش شبکه در قاب‌هایی نمایش داده خواهد شد.

همچنین پایگاه استقرار شبکه سه سیما در خیابان آزادی، دانشگاه شریف با حضور مجریان شبکه خواهد بود که میزبان حماسه آفرینان راهپیمایی این روز با شکوه با حضور هنرمندان و ورزشکاران خواهند بود.

ارتباط با مراکز استان‌ها و پخش تصاویری از استان‌های مختلف از دیگر بخش‌های این برنامه است. تهیه‌کنندگی این برنامه که به صورت زنده از شبکه 3 سیما روی آنتن خواهد رفت، برعهده مهدی هاشمی است.

*** انعکاس حضور گسترده مردم در ویژه برنامه «مهر وطن»

«مهر وطن» عنوان ویژه برنامه‌ زنده‌ای از گروه اجتماعی شبکه 5 سیماست که حضور پرشکوه و گسترده مردمی را در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن‌ماه از ساعت 8 صبح با شروع مراسم راهپیمایی، پوشش تصویری می‌دهد.

«مهر وطن» به تهیه‌کنندگی شهرام راد با استقرار پایگاهی در خیابان آزادی تقاطع یادگار امام (روبروی آتش نشانی) حضور پرشکوه ملت ایران را به صورت زنده و مستقیم پوشش تصویری می‌دهد.

در پایگاه ویژه شبکه 5 سیما، گروه تولیدی برنامه «رنگین کمان» (خاله قاصدک و عروسک چی، صدا پیشگان)، دعوت از چند خواننده و جمعی از مجریان شبکه 5 با مردم همراه می‌شوند.

*** «قرار قرآنیان» در راهپیمایی 22 بهمن

«قرار قرآنیان» عنوان ویژه برنامه‌ای است که به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

دوربین‌های «قرار قرآنیان» از ساعت 8 صبح با استقرار در خیابان آزادی تقاطع نواب مراسم بزرگ راهپیمایی روز 22 بهمن و حضور باشکوه مردم را به تصویر می‌کشد. ضمن آنکه تصاویر این مراسم در استان‌های دیگر تقدیم مخاطبان خواهد شد.

حضور و گفت‌وگو با قاریان، استادان و مسئولان قرآنی و اجرای برنامه‌های نمایشی با عروسک‌های ویژه کودکان و نوجوانان و گروه‌های همخوانی از جمله بخش‌هایی است که در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما در مسیر راهپیمایی 22 بهمن تدارک دیده شده است.

همچنین قرار است علاوه بر احمد شفازاده و الهام غفاری به عنوان مجریان «قرار قرآنیان»، دیگر مجریان و برنامه‌سازان این شبکه در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما حضور پیدا کنند.

*** ویژه‌ برنامه‌های 22 بهمن شبکه افق

از صبح روز 22 بهمن‌ماه و از نخستین ساعات سه‌شنبه این هفته، شاهد ارتباط زنده با نقاط مختلف تهران و برخی از مراکز استان‌ها، به منظور پوشش حضور مردمی در راهپیمایی گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در شبکه افق خواهیم بود. این بخش‌های زنده به تناوب و تا پایان مراسم راهپیمایی ادامه خواهد داشت.

همچنین ویژه برنامه تلویزیونی «عصر» هم سه‌شنبه شب و به مناسبت 22 بهمن‌ماه با اجرای نادر طالب‌زاده روی آنتن می‌رود.

در این برنامه زنده با حضور کارشناسان داخلی و نیز ارتباط اینترنتی با اندیشمندان و کارشناسان خارجی، ابعاد مختلف پیروزی انقلاب و چهار دهه نظام جمهوری اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در روز 22 بهمن ماه وله‌ها و میان‌برنامه‌های گوناگون شامل سرودهای انقلابی، نماهنگ و تصاویر آرشیوی از دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستمشاهی نیز برای پخش از شبکه افق تدارک دیده شده است.

*** سالروز انقلاب با شبکه سلامت

پخش همزمان راهپیمایی 22 بهمن به صورت دو قاب در تمام ساعات پخش از جمله تمهیداتی است که شبکه تندرستی برای این روز تهیه کرده است.

برنامه‌های زنده شبکه همچون «ایران فعال» و «مثبت سلامت» در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دوربین خود را میان شرکت‌کنندگان می‌برند و تصاویری از حماسه مردم در این روز به قاب تلویزیون می‌آورند.

«سوگند استوار» مستندی است برگرفته از فعالیت‌های جامعه پزشکی در استان فارس در طول چهار دهه انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های حوزه سلامت را در زمینه‌های گوناگون روایت می‌کند. این مستند با اشاره به پیشرفت‌های پزشکی در شیراز، پیوند کبد، حضور پررنگ جامعه پزشکی شیراز در دفاع مقدس تلاش می‌کند تا به سهم این گروه از جامعه پزشکی کشور اشاراتی داشته باشد.

تأمین برنامه شبکه سلامت نیز با هدف ایجاد نشاط و شادمانی در میان مخاطبان با تهیه و تولید کلیپ‌های جذاب و دیدنی میان برنامه‌هایی مناسب را روانه آنتن می‌کند.

در تمامی برنامه‌ها در کنار یادآوری خاطرات انقلاب اسلامی و تلاش‌های مردم و مسئولان در به ثمر رساندن مهمترین شعار انقلاب یعنی استقلال و آزادی از اسطوره شهامت و شهادت سردار قاسم سلیمانی یاد خواهند کرد و چهلمین روز درگذشت این سردار بزرگ را گرامی می دارند.

*** شور نوجوانی در شبکه امید

* در روز 22 بهمن، ویژه برنامه‌ای با همکاری شرکت بهره‌برداری متروی تهران از شبکه امید پخش خواهد شد. این برنامه به صورت زنده از محل استقرار گروه برنامه‌ساز در محل راهپیمایی، این حماسه عظیم را به تصویر می‌کشد. گفت‌و‌گو با نوجوانان حاضر در مسیر راهپیمایی و همچنین توصیف شور حضور مردم در مسیر راهپیمایی بخش‌هایی از این ویژه‌برنامه است.

*** نمایش حضور مردم در قاب چهار، آموزش، تماشا و مستند

شبکه چهار در چهل و یکمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی و در روز سه‌شنبه 22 بهمن ماه از ساعت 8 صبح تا پایان مراسم راهپیمایی 22 بهمن به صورت زنده و مستقیم از پخش شبکه 4 سیما در قاب‌های مختلف حضور پرشور مردم در سراسر ایران به تصویر کشیده می‌شود.

شبکه آموزش از ساعت 10 تا 12 به پوشش زنده راهپیمایی 22 بهمن سراسر کشور می‌پردازد.

شبکه مستند مراسم راهپیمایی 22 بهمن را به صورت زنده و مستقیم پوشش می‌دهد. این شبکه حضور باشکوه مردم را در قابی نمایش می‌دهد.

شبکه تماشا نیز همزمان با روز پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی عظیم و با شکوه 22 بهمن را از 8 صبح با اجرای لعیا انوری و محمد امراهی از پخش شبکه تماشا پوشش خواهد داد.

*** «کنکاش» جام جم در 22 بهمن

شبکه جهانی جام جم به مناسبت یوم الله 22 بهمن برنامه «کنکاش» را به صورت زنده روی آنتن می‌برد. در این برنامه گفت‌وگو با کارشناسان مسایل سیاسی و صاحب‌نظران در خصوص اهمیت و جایگاه راهپیمایی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

ارتباط با خبرنگاران مستقر در مسیر، کارشناسان خارج از کشور و مخاطبان نیز در این برنامه دیده شده است.

تسنیم

دسته بندی