رفتن به محتوای اصلی

مهمترین کاری که می‌توان در عید مبعث انجام داد

3

معروف: خدایی که ما را آفریده است، هیچ گاه رهایمان نکرده و نمی کند. خلقت بشر و همه موجودات عالم با هدفی است که بسته به ظرفیت های درونی، هر مخلوقی به آن می رسد. خدای متعال در میان همه مخلوقات انسان را به عنوان خلیفه و جانشین خود بر زمین قرار داده است. در این بین بندگانی هستند که ورای سایر افرادند؛ از هر نظر نیکو و برگزیده. پیامبران عظیم الشأنی که هر یک برای هدایت گروهی از مردم فرستاده شدند.

در این بین خداوند دین اسلام را کامل ترین ادیان و  پیامبر اکرم (ص) را به عنوان پیامبر خاتم قرار داد. در واقع هر آنچه خوبی بود در وجود مبارک ایشان جمع کرد و به مصداق آیه قرآن ایشان را «اسوه حسنه»ای برای عالمیان قرار داد. حضرت محمد (ص) در ۲۷ رجب ۱۴ سال قبل از هجرت و در سن ۴۰ سالگی، به پیامبری مبعوث شدند و حرکت عظیم خود برای هدایت و سعادتمندی بشر را آغاز کردند؛ حرکتی که ۲۳ سال به طول انجامید.

در سالروز بعثت پیامبر (ص)، با حجت الاسلام ادیب یزدی کارشناس مذهبی درباره شخصیت والای ایشان و هدفشان در زندگی گفت و گو کردیم. 

این کارشناس مذهبی در بخشی از صحبت های خود به خبرنگار ما گفت: اگر بهتر از پیامبر (ص) بود، خداوند او را پیامبر اسلام قرار می‌داد.  بهتر از پیامبر (ص) وجود ندارد و به عبارت دیگر خداوند هر آنچه داشت، در وجود مبارک پیامبر (ص) قرار داد. از هر جهت که به حقیقت خلقت پیامبر (ص) بنگرید، آن را در عالی‌ترین درجات خواهید یافت. کسی که امام علی (ع) برترین انسان درباره اش می‌فرماید: غلامی از غلامانش و بنده‌ای از بندگانش هستم.

وی درباره مهمترین کاری که می توان در روز مبعث انجام داد، گفت: باید به یاد پیامبر (ص) باشیم؛ چون ایشان فرمودند به من ایمان نیاورده کسی که من عزیزترین کس در زندگانی اش نباشم. پیامبر (ص) باید عزیزتر از مادر، پدر، همسر و فرزندان برای ما باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی

برچسب‌ها