رفتن به محتوای اصلی

نماز اول وقت و خدمت به مردم بالاترین عبادت است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت:
آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه نماز اول وقت و خدمت به مردم بالاترین عبادت است، گفت: هدف آفرینش عبودیت و بندگی خداوند است.
1

معروف : آیت‌الله کاظم صدیقی تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره)،  به‌صورت مجازی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: عمر بزرگ‌ترین سرمایه انسان است.

وی افزود: عالم دنیا محل تجارت است و انسان با استفاده از سرمایه عمر می‌تواند سود هنگفتی را برای عالم آخرت کسب و ذخیره کند؛ انسان نتیجه این تجارت را بعد از مرگ خواهد دید.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تأکید بر اینکه انسان باید از فرصت محدود دنیا نهایت استفاده را ببرد، عنوان کرد: انسان مؤمن همواره شرایط سخت و دشوار دنیا را به فرصت تبدیل کرده و از این فرصت‌ها سود همیشگی برداشت می‌کند.

تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با استناد به آیات الهی هدف آفرینش را عبودیت و بندگی خداوند دانست و اظهار داشت: ارتباط با خداوند متعال بهترین سرگرمی و آرام‌بخش‌ترین امر در زندگی مؤمنانه دنیا است.

وی افزود: خداوند مقصد اعلی است و همه مخلوقات در حال حرکت به‌سوی پروردگار هستند بر این اساس تا زمانی که انسان با خداوند متعال همراه باشد با حقیقت و اصل خود همراه خواهد بود اما زمانی که از خداوند متعال دور می‌شود در اصل از حقیقت وجودی خود فاصله گرفته است.

آیت‌الله صدیقی گفت: کسانی که عبادت ندارند مأموریت خودشان را فراموش کردند، طبق صریح آیات قرآن کریم؛ خداوند جن و انس را برای بندگی خودش خلق کرده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: شیوع ویروس منحوس کرونا شرایط سختی را برای مردم دنیا به وجود آورد و بسیاری را خانه‌نشین کرد، انسان در این شرایط سخت نباید از عبادت خداوند متعال غفلت کند.

وی افزود: اگر عبادت از با ترک گناه همراه باشد بسیار لذت‌بخش می‌شود یکی از آن عبادات لذت‌بخش نماز اول وقت همراه با نافله است که بزرگان به انجام آن بسیار توصیه داشتند.

آیت‌الله صدیقی گفت: همچنین در این فرصت پیش‌آمده نباید از ترک برخی صفات و رذایل اخلاقی مانند زودرنجی و عصبانی شدن غفلت کرد، انسان اگر غضب خود را کنترل کند لذت معنویت را درک خواهد کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور عنوان کرد: نماز اول وقت، کثرت صلوات و احترام به سادات سبب عاقبت‌ بخیر شدن انسان می‌شود؛ نماز اول وقت و خدمت به مردم فوق عبادت است.

منبع: رسا

دسته بندی