رفتن به محتوای اصلی

دعا رزق بزرگ الهی برای بندگان مومن است

حجت الاسلام عالی:
حجت الاسلام عالی گفت: از رزق‌های بزرگی که خداوند به بندگان و مومنان عطا می‌کند دعا است زیرا دعا کلید گنج الهی است.
1

معروف: حجت الاسلام  «مسعود عالی»  در مراسمی که به صورت مجازی برای مستمعین در امامزاده عبدالله(ع) شهرری برگزار شد، گفت: از رزق‌های بزرگی که خداوند به بندگان و مومنان عطا می‌کند دعا است.

حجت الاسلام والمسلمین عالی با بیان اینکه خداوند غنی مطلق و انسان همه فقر و نیاز است، عنوان کرد: مومن می‌تواند به وسیله دعا با خداوند ارتباط برقرار کند، دعا پل ارتباطی بین فقیر محض و غنی مطلق است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دعا کلید گنج الهی است، اظهار کرد: همه خزائن آسمان و زمین نزد پروردگار متعال است، خداوند به انسان اجازه دعا داده و فرموده که دعای او را مستجاب می‌کند.

وی افزود: خداوند دعا را وسیله ارتباط با خود قرار داده که در هر زمان و مکانی بتوانند با او راز و نیاز کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عالی با اینکه خداوند انسان‌ها را خلق کرد تا اسماء و کمالات الهی در آنها ظهور پیدا کند، ابراز کرد: یکی از اسماء الهی جود و سخای خداوند است که برای متجلی شدن آن باید فقیری به درگاه حضرت رجوع کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دعا خضوع و خشوع به درگاه الهی است، عنوان کرد:‌ تضرع، خضوع و خشوع به بارگاه خداوند متعال از نعمات معنوی است که از عالم ملکوت به مومنان عطا می‌شود که انسان باید برای آن شاکر باشد.

وی با بیان اینکه هر اندیشه یا عملی که انسان را از خداوند و اولیاء الهی دور کند شیطانی است، اظهار کرد: یکی از نشانه‌های استجابت دعا این است که انسان به هنگام دعا اشک و سوز قلبی پیدا می‌کند که این حالت از طرف خداوند است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حال دعا داشتن به واسطه لیاقت و شایستگی انسان است، ابراز کرد: دریافت حالات معنوی به لیاقت و شایستگی انسان بستگی دارد به عنوان مثل اشک بر شهادت و مظلومیت حضرت سیدالشهدا(ع) که سبب خاموشی آتش دوزخ می‌شود نعمتی است که ارزان به هر کس نمی‌دهند بلکه بر اساس لیاقت و شایستگی شخص این نعمت به او عطا می‌شود.

شبستان

دسته بندی