رفتن به محتوای اصلی

آشنایی کلی با شهدای شاخص سال1400

شهدای شاخص بسیج سال 1400 در یک نگاه
شهدای شاخص1400 توضیح

شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ از بین شهدای پیشنهادی سپاه های استانی و سازمان های اقشاری سازمان بسیج مستضعفین توسط سردار غلامرضا سلیمانی تصویب شدند.

شهید میر قاسم میر حسینی به عنوان شهید شاخص برادر و شهیده شیرین روحانی راد به عنوان شهیده شاخص خواهر و شهید سید مصطفی بدرالدین به عنوان شهید شاخص جهان اسلام معرفی شدند.

این شهدای والا مقام با رویکرد جوان مومن و انقلابی به عنوان شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ توسط رئیس سازمان بسیج مستضعفین معرفی شدند.

شهید قاسم میر حسینی

 در خرداد ماه ۱۳۴۲ در سیستان فرزندی پا به این دنیا گذاشت که بعدها آوازه اش در سراسر جبهه های جنگ پیچید، پدرش کشاورز بود واورا میرقاسم نام نهاد میر قاسم میر حسینی کوچکترین فرزند خانواده هشت نفری بود.

تحصیلات ابتدایی وراهنمایی رادر جزینک به پایان رساند و برای ادامه تحصیل به هنرستان کشاورزی زابل رفت. درسال ۱۳۶۰ با اتمام تحصیلات به عضویت سپاه درآمد و باتوجه به لیاقت ها و شایستگی هایش در سن هیجده سالگی برای گذراندن دوره فرماندهی به تهران اعزام شد.

در عملیات آزاد سازی خرمشهر شرکت کرد و پس از آموزش تکمیلی به فرماندهی گردان شهید مطهری لشکر ۴۱ ثارا... برگزیده شد.

شهیده شیرین روحانی راد 

  شهیده شیرین روحانی راد پزشک عمومی بیمارستان شهدای پاکدشت بود که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مقابله با این بیماری در اورژانس این بیمارستان مشغول خدمت به مردم بود.

وی نخستین شهیده مدافع سلامت شهرستان پاکدشت است که ۲۸ اسفندماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، جان خود را از دست داد.

همکاری با مرکز بهداشت شریف آباد و درمانگاه شهید اشرفی اصفهانی شهرستان پاکدشت بخشی از خدمات این پزشک ایثارگر در این شهرستان بود.

این شهید پس از ابتلا به بیماری کرونا ابتدا در بیمارستان شهدای پاکدشت بستری شد و پس از آن به دلیل وخیم تر شدن بیماری هفته گذشته به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل و به فیض شهادت نائل شدند و به جمع شهدای مدافع سلامت پیوستند.

پیکر این شهیده خدمت در گلزار شهدای ده امام به خاک سپرده شد.

شهید سید مصطفی بدر الدین

 شهید سید مصطفی بدرالدین متولد ۶ آوریل ۱۹۶۱ که با نام های مصطفی امین بدرالدین، مصطفی یوسف بدرالدین، سامی عیسی، الشبح، الیاس صعب، ابراهیم عیسی، سید ذوالفقار و الیاس فؤاد سائب نیز شناخته می شد، مسئولیت بخش نظامی حزب الله لبنان را بر عهده داشت و جانشین «شهید عماد مغنیه» فرمانده ارشد شهید حزب الله بود.

سید مصطفی بدرالدین بامداد جمعه در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۵ در انفجاری در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق، به شهادت رسید. هر چند شبکه المیادین، در گزارش اولیه خود، حمله هوایی اسراییل را عامل این انفجار و شهادت شهید بدرالدین اعلام کرد؛ اما حزب الله لبنان در دومین بیانیه خود اعلام کرد که این حزب کماکان در حال تحقیق برای کشف علت انفجار است و مشخص خواهد شد که این انفجار به وسیله جنگنده بوده یا توپخانه البته تاکنون جزئیات دقیقی از نحوه شهادت مصطفی بدرالدین منتشر نشده است.

دسته بندی

برچسب‌ها