رفتن به محتوای اصلی

سبک زندگی

سبک زندگی
سبک زندگی

سبک زندگی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

Video file

سبک زندگی(Life Style) در واقع همان روش خاص هر جامعه برای زندگی کردن بوده که شامل علایق، نظرات، رفتارها و جهت گیری ها می باشد.

البته سبک زندگی خود در زمینه های مختلف هنر، فرهنگ، جامعه ، سلامت، سرگرمی و ... قابل تعریف می باشد. سبک زندگی برای کسانی به آینده و نوع زندگی خود ارزش قائل هستند بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود. در واقع انسان برای رسیدن به هدفی خاص در زندگی می بایست یک سبک زندگی مناسب با اهداف خود انتخاب نمایید. هرچه سرمایه گذاری در این زمینه بیشتر باشد احتمال رسیدن به موفقیت نیز بیشتر خواهد بود.

سبک زندگی حتی در زمینه سلامت تن آدمی نیز بسیار مهم خواهد بود؛ سبک تغذیه، تحرک در زندگی و... می تواند به سلامتی بدن کمک شایانی نماید.

البته سبک زندگی افراد معمولا در شرایط مختلف تغییراتی خواهد نمود. مثلا در شرایط همه گیری بیماری کرونا سبک زندگی مردم در کشورهای مختلف دنیا نیز دچار تغییرات فراوانی شده است.

جوامع مختلف با توجه به فرهنگ و اعتقاد خود دارای سبک زندگی متفاوتی هستند. سبک زندگی مردم کشورمان نیز با توجه به باورهای دینی و اعتقادی و همچنین سنت گذشتگان این سرزمین مسلما متفاوت از دیگر نقاط دنیا خواهد بود.

برای درک این مطلب شما را به دیدن این کلیپ  مفهومی دعوت می کنیم:

دسته بندی