رفتن به محتوای اصلی

نماهنگ یار ولایت

*هفته بسیج و بسیجی گرامی باد *
یاد و خاطره ی شهیدان بسیجی ایران اسلامی گرامی باد ..
هفته بسیج

امام خامنه ای :

بسیجی یعنی علی علیه السلام که تمام وجودش وقف اسلام بود. 1374/09/03

Video file

بسیج در کلام رهبری:

مطمئن باشید اگر حضور بسیج مستضعفین در هشت سال دفاع مقدس نبود، امروز سرنوشت کشور چیز دیگری بود. (۰۴/۰۹/۱۳۸۸)
تا بسیج هست، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد؛ این یک رکن اساسی است. (۰۴/۰۹/۱۳۸۸)
عرصه‌ی بسیج یک عرصه‌ی عمومی است؛ نه مختص یک قشر است، نه مختص یک بخشی از بخش‌های جغرافیائی کشور است، نه مختص یک‌زمانی دونِ زمان دیگری است؛ نه مختص یک عرصه‌ای دون عرصه‌ی دیگری است. در همه‌ی جاها، در همه‌ی مکان‌ها، زمان‌ها، عرصه‌ها و در همه‌ی قشرها، این وجود دارد. این معنای بسیج است. (۰۲/۰۴/۱۳۸۹)
بسیج به کیفیت ‌بخشیدن روزافزون به خود نیازمند است و این حلقات «صالحین»، از کارهای بسیار خوب و برجسته است و در طریق همین تکمیل بسیج قرار دارد که ان‌شاءالله روزبه‌روز باید آن را کامل‌تر کرد. (۰۱/۰۹/۱۳۹۷)
ازجمله‌ی اساسی‌ترین کارهایی که بر عهده‌ی بسیج است و در بافت درونىِ هویت بسیج دخالت دارد، عبارت است از حمایت و دفاع از اصول مسلّم اسلامی. (۲۲/۰۷/۱۳۹۰)
جوانی که در نیروی مقاومت بسیج به‌عنوان یک نیروی بسیجی، خود را خدمتگزار اهداف انقلاب و آرمان‌های اسلامی می‌داند، باید چنان خود را بسازد که مثل شمعی پروانه‌ها را به دور خود جمع کند و سازندگی علمی، اخلاقی، معنوی، فکری و سیاسی داشته باشد. (۲۱/۰۸/۱۳۸۰)
اخلاص و معنویت بسیجی و ارتباط با خدا در بسیجی، یک خصوصیت عمده است. (۰۵/۰۹/۱۳۷۶)
بسیج نگاه می‌کند ببیند که این حرکت عمومی انقلاب و نظام از مسیرِ درست منحرف نشود؛ مراقب است که انحراف به وجود نیاید؛ هر جا انحرافی مشاهده شد، بسیج در مقابل آن می‌ایستد. این ازجمله‌ی خصوصیاتی است که مربوط به بسیج است. (۲۲/۰۷/۱۳۹۰)
آنچه برای همه‌ی ما، برای همه‌ی بسیجیان عزیز، برای جوان‌ها در هر نقطه‌ای از این عرصه‌ی عظیم که مشغول کار هستند، باید به‌عنوان شاخص مطرح باشد، عبارت است از این سه عنصر: بصیرت، اخلاص، عمل بهنگام و به‌اندازه. این سه عنصر را همیشه با یکدیگر توأم کنید و در نظر داشته باشید. (۰۲/۰۸/۱۳۸۹)
بسیجیان در قبال پیچیدگی اوضاع توانسته‌اند در ذهن خود و فکر خود و شخصیت خود پیچیدگی ایجاد کنند و بشناسند؛ قضایای سال ۸۸ این را نشان داد. (۰۲/۰۸/۱۳۸۹)
بسیج تنها تا آن روز پیروز است که در یک دست بسیجی «قرآن» و در دست دیگرش «سلاح» باشد. (۰۴/۰۹/۱۳۶۲)
راز پیروزی مسلمین و وحشت و هراس دشمنان و معاندین از مسلمین در برافراختن پرچم قرآن است. بسیج باید مطیع مسجد، حامی مسجد، عامل به قرآن و حافظ قرآن باشد. (۰۴/۰۹/۱۳۶۲)

هفته بسیج گرامی باد.

 

دسته بندی