طرح ازدواج آسان چیست؟ هزینه ازدواج آسان چقدر است؟

ازدواج

شاید یکی از دلایل بسیار مهم عدم ازدواج امروزه جوانان و عدم رغبت آنان برای ازدواج به دلیل تن دادن به هزینه‌های عقد و عروسی است. هزینه هایی که پیش از شروع زندگی، برگردن زوجین میافتد و‌ آنها را مجبور میکند تا سال ها بعد از ازدواج هزینه این مهمانی‌های مجلل را با قسط و وام بپردازند. همانطور که شما نیز شاهد این قضیه بوده اید در سال‌های گذشته و اخیر هزینه‌های ازدواج و عقد بالا رفتهاند و نمیتوانیم از جوانانی در بازه سنی بیست تا بیست و پنج سال سن توقع داشته باشیم که بتواند تمام هزینه‌های ازدواج را بدون هیچ مشکلی بپردازند. همچنین با توجه به جنبه چشم و هم چشمی این مهمانی ها، امروزه ازدواج کردن برای همه جوانان به یک معضل تبدیل شده است. در این شرایط که جوانان توانایی پرداخت هزینه‌های بالا و زیاد برای شروع زندگیشان را ندارند برگزاری مراسم ازدواج به طور یک مهمانی ساده به صورت طرح ازدواج آسان و بدون تجملات غیرضروری میتواند برای شروع زندگی زوجین بسیار مناسب و مثمر ثمر باشد.‌ آنها میتوانند با کم کردن هزینههایشان به راحتی وارد زندگی مشترک خودشان شوند و بدون دغدغه برای پرداخت قسط و وام به زندگی خودشان ادامه دهند. ما در ادامه به بررسی روش هایی برای کم کردن هزینه ازدواج و طرح ازدواج آسان برای زوجین خواهیم پرداخت. طبق تحقیقات وب سایت عروسکو، مهمترین عامل ترس از ازدواج در جوانان ایرانی همین هزینه‌های شروع زندگی است.

ازدواج آسان چیست؟

اما سوال مهم تر این است که ازدواج آسان چیست و طرح ازدواج آسان چگونه صورت می‌گیرد. ازدواج آسان ازدواجی است که پایه‌های آن بر ساده زیستی و منع استفاده از تجملات بنا شدهاست. در این ازدواج ها زوجین بدون این که به خود فشار زیادی بیاورند سعی میکنند با هزینه‌های بسیار پایین و توانایی که دارند اقدام به برگزاری مراسم ازدواج خودشان بکنند. همچنین در زمینه طرح ازدواج آسان موسسات خیریه بسیار زیادی مشغول به کار شدهاند تا بتوانند با کمک کردن به زوجین آمار ازدواجها را بالاتر ببرند و سن ازدواج را پایین بیاورند. این مؤسسات با عقد قرارداد با سازمان ها و نهاد‌های گوناگون به عروس ها و دامادها این امکان را میدهد تا بتوانند در حد توانشان برای برگزاری یک مراسم عروسی و عقد هزینه نمایند و به صورت کاملاً آبرومندانه راهی خانه بخت شوند. خدماتی که طراحان ازدواج آسان برای شما به وجود میآورند بسیار مناسب و معقول است. دوری از تجملات در طرح ازدواج آسان یک پایه اساسی به حساب میآید. در این نهادها افراد میکوشند که با صرفه جویی در هزینه ها راه ازدواج را برای زوجین آسان تر نماید. 

تالار‌های طرح ازدواج آسان

این گونه تالار ها یکی از طرف‌های قرارداد نهاد‌های برگزار کننده ازدواج‌های آسان هستند. این تنها تالارها دقیقاً همان تالار هایی هستند که شما ممکن است برای ازدواجتان بدون هیچ گونه واسط‌های به‌ آنها مراجعه نمایید و هیچ گونه فرقی با تالار‌های معمولی ندارند، پس برای شما جای هیچ گونه نگرانی از لحاظ امکانات و کیفیت این تالار ها وجود ندارد. این تالار ها به دلیل این که طرف قرارداد با سازمان‌های طرح ازدواج آسان هستند، هزینه بسیار پایین تری از شما برای ازدواجتان خواهند گرفت و باعث کم شدن هزینه ازدواج آسان میشوند. به دلیل این که شما با قرارداد بستن با سازمان‌های طرح ازدواج آسان مجبور هستید از تمامی امکانات این سازمان استفاده نمایید، تسهیلاتی که این سازمان در اختیار شما قرار می‌دهد باعث کم کردن هزینه‌های شما میشود و طرف قرارداد بودن تالار ها با این سازمان ها نیز هزینه تالار شما را بسیار پایین می‌آورد. همچنین جالب است بدانید که شما با بیشتر کردن هزینه‌های مصرفی میتوانید از امکانات بهتری برخوردار شوید. تالار‌های طرف قرارداد طرح ازدواج آسان تالار هایی با کیفیت و بسیار زیبا هستند که در سراسر کشور وجود دارند.

 

برگزارکنندگان عقد رسمی در طرح ازدواج آسان

طی صحبت‌های بسیار مسئولین و خیره ها با طرف‌های قراردادشان که سالن‌های عقد می‌باشند، این مسئولین موفق شدند که هزینه برگزاری مراسم عقد را به پایین ترین میزان خودش برسانند. در طرح ازدواج آسان برای عروس خانم هایی که مهریه‌ آنها زیر چهارده سکه است تمام هزینه‌های سفره عقد، مراسم عقد، و غیره و غیره به صفر میرسد. اما اگر میزان مهریه عروس خانمها بیشتر از چهارده سکه باشد این میزان به تناسب مهریه خانم ها بیشتر خواهد شد. پس برای عروس خانم هایی که مهریه‌ آنها زیر چهارده سکه بهار آزادی است استفاده از سالن عقد طرح ازدواج آسان میتواند در کم کردن هزینه های‌ آنها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. مسئولین طرح ازدواج آسان از این پکیج به عنوان هدیه برای زوجینی مهریه آنها زیر چهارده سکه است استفاده میکنند. 

اکسسوری ها و لباس عروس در طرح ازدواج آسان

 

سازمان‌های طرح ازدواج آسان، با قرارداد بستن با نهاد‌های طراحی کننده لباس‌های عروس و اکسسوری‌های آن، این لباس ها و اکسسوری ها را در تیراژ‌های بسیار بالا تولید میکنند که باعث کم شدن بسیاری از هزینه ها میشود. به همین دلیل اگر شما مایل باشید که لباس عروس خود را از طرح ازدواج آسان تهیه نمایید در هزینه‌های شما صرفه جویی بسیار بالایی می‌شود و شما میتوانید با کمترین هزینه لباس عروس و انواع اکسسوری‌های مورد نیاز را به راحتی تهیه نمایید و از‌ آنها استفاده کنید. اما معمولاً برای لباس عروس و اکسسوری‌های عروس هزینه بسیار پایینی از زوجین گرفته می‌شود تا کمک کننده آنان در راه ازدواج و رسیدن به خانه بخت باشد.

 

فیلم برداری و عکاسی در طرح ازدواج آسان

یکی دیگر از خدمات یکی از سازمان هایی طرح ازدواج آسان به زوجین پیشنهاد می‌کنند استفاده از فیلمبردارها و عکاس‌های این مراسم است. همه زوجین علاقه دارند که لحظات زیبای مراسم عروسی خود را ثبت نمایند. شما میتوانید با مراجعه به آتلیه هایی که تحت پوشش سازمان طرح ازدواج آسان هستند از میان‌ آنها آتلی‌های که به نظرتان مناسبتر است را انتخاب نمایید و با توجه به سلیقه خود فیلم برداری مراسم عروسیتان را انجام دهید. شما میتوانید با بالا بردن هزینه ها و کیفیت این فیلمبرداری را بالاتر ببرید. به طور کل اگر شما طرف قرارداد با سازمان طرح ازدواج آسان باشید، تخفیفات بسیار زیادی از سمت آتلیه ها دریافت خواهید کرد 

دسته بندی